Ludzie
Zostaw komentarz

Supakitch & Koralie

supa-obr-wyzro

Skusicie się na wycieczkę w świat gejszy, ludzi-kotów, kształtów, wzorów i kolorów? Świat Supakitch & Koralie? Dla tych wszystkich, którzy nie wiedzą kim oni są, pokrótce napiszę:

To dwoje francuskich artystów mieszkających obecnie w Nowym Jorku. Koralie – to posiadająca dyplom z architektury pasjonatka sztuk graficznych, która tworzy prace inspirowane wieloma kulturami, m.in. rosyjskimi matrioszkami, hinduską biżuterią, afrykańskimi maskami, a przede wszystkim nawiązujące do sztuki Japonii. Druga postać, to tworzący pod pseudonimem Supakitch artysta z krwi i kości, działający na pograniczu muzyki i sztuk plastycznych. W małżeńskim duecie malują murale, tworzą ilustracje, tatuaże, zajmują się wzornictwem. Opracowali sobie własne techniki pracy i wyjątkową filozofię artystyczną. Swoje prace wystawiają w galeriach na całym świecie, m.in. w Miami, Tajwanie, Paryżu. Są założycielami marki odieżowej Metroplastique.

Odnalazłam ich kiedyś i wciąż pamiętałam, że istnieją, ale za nic w świecie nie mogłam sobie przypomnieć jak się nazywali, aż do zeszłego tygodnia. Teraz już na pewno nie pozwolę sobie o nich zapomnieć! Zobaczcie film jak tworzą mural w Muzeum Kultury Światowej w Göteborgu, w Szwecji:

Oglądałam ten film 20 razy, od początku, od końca, od środka, jeszcze raz od początku i wciąż mogę go oglądać dalej. Chyba wiem już nawet, co zrobiło na mnie tak ogromne wrażenie: to prawdopodobnie uderzająca autentyczność twórców. Prawdziwi, nieuniwersalni, o uniaklnym stylu i nieoczywistej wymowie dzieł. W dodatku widać, że ogromnie cieszy ich to, co robią. Jak dla mnie to artystyczne spełnienie marzeń. Może właśnie dlatego ich zapamiętałam, pośród wielu, wielu innych napotkanych w sieci artystów (prezentujących nieraz ponadprzeciętnie dobre prace).

Poniżej kilka realizacji, które szczególnie mi się spodobały:

01

1a

02.
02

03
01

04Fabio-4-hd

05endorphin_supakitch_2

06
kot06

07sushibar

08
08

Źródł0 zdjęć: 0102, 03, 04, 05, 06, 07, 08

Jeśli Wam też spodobał się film i ich prace, to polecam pozostałe nagrania, dostępne na kanale Vimeo. Znajdziecie tam wywiad z artystami, dowiecie się jak przebiega proces twórczy. Fajne, mądre, ciekawe rzeczy, w dodatku podane w zachwycająco estetyczny sposób. Skuście się.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.